Planer od introligatorki

Co to jest ten planer?

Planer to coś pomiędzy notesem a kalendarzem. Składa się z rozkładówek miesięcznych, tygodniowych i notatnika. W przeciwieństwie do kalendarza rozkładówki są niedatowane, a więc możesz go rozpocząć w dowolnym momencie roku.

Dla kogo niedatowany planer jest lepszy niż klasyczny kalendarz?

Klasyczny kalendarz polecam tym, którzy planują regularnie i/lub z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli ustalasz terminy na kilka miesięcy na przód, umawiasz się zawsze na konkretne godziny etc. Wówczas wystarczy dobrać odpowiedni format kalendarza i sprawa załatwiona.

Planer to rozwiązanie idealne dla wszystkich planujących na bieżąco i bardziej elastycznie. Jeśli każdy Twój tydzień wygląda nieco inaczej i raz masz potrzebę zanotowania godzin spotkań, a innym razem chcesz miejsce na zebranie listy zadań do odhaczenia. Jeśli masz nietypowy harmonogram pracy i np. kilka tygodni jesteś aktywny zawodowo, a potem masz przerwę. W takich przypadkach w klasycznym kalendarzu zostaje wiele opuszczonych, nigdy niewykorzystanych stron. I tu właśnie lepszym wyborem będzie niedatowany planer.

Mój planer jest tak zaprojektowany, żeby zostawić użytkownikowi jak największą dowolność użytkowania. Kropki wyznaczają jedynie zarys podziału, a od Ciebie zależy jak go zagospodarujesz.

Jak wypełniać?

Pierwsza część to rozkładówki miesięczne na pół roku. Tu uzupełnia się plan miesiąca, a na marginesie jest mała tabelka na notatki, wypisanie zadań lub na opis miesiąca jeśli miejsca na dodatkowe wpisy nie potrzebujesz.

W drugiej części planera znajdują się rozkładówki tygodniowe. Z lewej strony wypisane są dni tygodnia, a reszta zależy od Ciebie. Możesz dowolnie dzielić układ tworząc tabele, listy zadań etc. Możesz podzielić rozkładówkę pionowymi liniami tworząc harmonogram godzinowy na każdy dzień. Możesz na lewej stronie rozpisać umówione spotkania, a na prawej prowadzić bieżące notatki. Możliwości jest wiele, poniżej przygotowałam kilka przykładów, a po więcej inspiracji zapraszam jak zawsze na mój Instagram.

Trzecia część planera to obszerny notes w kropki.

planer

Co jeszcze mogę dodać? Planer ma aż trzy tasiemki, dzięki czemu można zawsze szybko odnaleźć bieżący miesiąc, tydzień i najważniejsze notatki. Jak każdy z moich notesów wykonany jest ze 100g papieru ekologicznego, który w 80% zawiera recyklingowaną makulaturę. Świetnie radzi sobie zarówno z długopisami, cienkopisami jak i flamastrami i tuszem.

Ja sama uwielbiam ten format, bo idealnie dopasowuje się do moich potrzeb i nastrojów. Czasem mam rozkładówkę zarysowaną po margines, a czasem mam tyle pracy, że tylko długopis, listy, skreślenia i odhaczanie podpunktów. Ale jedno co lubię w nim najbardziej, to że nie marnuję żadnej strony, a kartki z tygodni gdzie mniej się działo służą w domu za tabelkę do punktacji na wieczorach gier 😉