Personalizowany, czyli stworzony specjalnie dla Ciebie

To, że mogę zrobić personalizowany produkt w nakładzie 1 egzemplarza jest jedną z moich ulubionych przewag małej manufaktury nad masową produkcją. Dzięki temu właśnie mogę spełnić czyjeś marzenia i wykonać dla niego rzecz jedną jedyną na świecie.

To, że potem możesz swoje notatki, wiesze, zapiski w dzienniku prowadzić w swoim wyjątkowym zeszycie.

To, że używając go wiesz, że ktoś ręcznie zrobił go po to, żeby był Twój. Bez pośpiechu, w małej pracowni, z najlepszych materiałów. Z pasją i zaangażowaniem wkładając w to swoją dobrą energię. Bo tak właśnie pracuję. Lubię wiedzieć dla kogo i po co jakąś rzecz robię. Tworząc myślę o tym jak będzie używana, komu będzie towarzyszyła.

Czy to nie brzmi fascynująco? Jeśli tak, to czytaj dalej. Opowiem co i jak można u mnie zamówić.

Personalizowany, czyli jaki?

Najprostsza opcja to spersonalizowanie jednego z moich projektów.

W ten sposób możesz personalizować notesy z niektórych serii, jak np. kolekcja „Po prostu:”. To kolekcja notesów z różnokolorowymi grzbietami na których są słowa: gotuj, notuj, szkicuj, planuj- w zależności jaki rodzaj notesu jest wewnątrz. Ale zamiast tych słów zaproponowanych przeze mnie możesz wybrać własny tekst. To może być imię, data, motto czy cokolwiek innego.

Tak personalizowane też są gotowe albumy z okienkiem. Wybierasz album dostępny w sklepie, następnie decydujesz jaka ilustracja ma się znaleźć w okienku i dodajesz własny tekst.  I tak ten sam album, w zależności od wybranego motywu może zostać pierwszym albumem dziecka, pamiątką ślubną, prezentem z okazji rocznicy ślubu, czy wspomnieniem z wakacji. Niejednokrotnie zaskakuje mnie jak może różnić się ten sam album w zależności od wybranego wykończenia.

Drugi rodzaj to personalizowany projekt okładki do jednego z moich standardowych formatów.

Wybierasz czy ma to być notes, przepiśnik, planer etc, a ja przygotowuję do niego wyjątkową oprawę.

Możesz używając makiety przygotować własny projekt jaki mam umieścić na okładce, albo przesłać ilustrację, swoje logo firmy lub tekst i poprosić o pomoc w jej odpowiednim ułożeniu (tu koniecznie pamiętaj o zachowaniu prawa autorskiego). Możesz też wykorzystać którąś z moich ilustracji jakie znajdziesz tu na stronie lub na moim Instagramie. Opisz jak ma wyglądać Twoja okładka, a ja zaprojektuję ją dla Ciebie. Taką ofertę znajdziecie w sklepie pod nazwą „Stwórz swój„.

Jest też trzecia opcja…

Jeśli wiesz jak ma wyglądać Twój idealny notes, szkicownik, album czy księga gości, ale nie możesz go znaleźć u żadnego producenta. Ma mieć konkretny rozmiar, dodatkowe kartki z cytatami, albo jakiś specjalny układ, przekładki, kieszonkę, gumkę itp. Opisz mi go we wiadomości i jeśli tylko moje możliwości techniczne i materiałowe na to pozwolą chętnie spełnię Twoje marzenie (bo ja bardzo lubię spełniać marzenia!).

 

Garść pomysłów na personalizowany prezent.

Bo taki personalizowany notes czy album, to też świetny pomysł na szczególny prezent, taki od serca… Oto kilka podpowiedzi jak dzięki personalizacji zrobić wyjątkowy prezent lub pamiątkę.

Dzień babci i dziadka

 • Kalendarz: Ponieważ to święto przypada w styczniu jest duża szansa, że dziadkowie nie zdążyli kupić kalendarzy na nowy rok.
 • Mały album harmonijka: możesz wybrać się z wnukami na specjalną sesję zdjęciową. Album ze specjalną dedykacją na pewno wzruszy nie jedną babcię.
 • Przepiśnik: no wiadomo… od babci nikt głodny nie wychodzi 😉

Pierwsza Komunia Święta, Chrzest, Narodziny dziecka

 • Album z dedykacją: na pierwszej stronie albumy może być zawarte motto lub cytat

Ślub

 • Album ślubny: z imionami i/lub datą ślubu na okładce, możesz też napisać życzenia na pierwszej stronie albumu
 • Księga Gości weselnych
 • Album jako podziękowanie dla rodziców

Żeby nawiązać do klimatu ceremonii i przyjęcia mogę zaproponować wykorzystanie motywu użytego np.  na zaproszeniach (oczywiście za zgodą twórcy)

Dzień matki

 • Album ze wspólnymi zdjęciami
 • Przepiśnik: bo wiadomo, że najlepiej smakuje u mamy 🙂

Prezent pod choinkę

 • Kalendarz (jeśli Twój bliski prowadzi małą firmę taki kalendarz z logo będzie świetną niespodzianką i jednocześnie praktycznym podarunkiem)
 • Mały album harmonijka (w ofercie wielu fotografów znajdziesz ciekawe propozycje sesji świątecznych, a album z dedykacją będzie piękną oprawą takiej pamiątki; można z nich stworzyć kolekcję i mamy pomysł na prezent na kilka dobrych lat 😉
 • Notes, przepiśnik, szkicownik, pamiętnik- czyli prezent dobrany do zainteresowań

Dla nauczyciela

 • Notes: można spersonalizować samą okładkę, albo dodać wydruki prac dzieci jako dodatkowe przekładki
 • Album-kronika: dzieci przygotowują prace plastyczne dla nauczyciela, a ja oprawiam je w formie albumu

To tylko kilka podpowiedzi, a  pomysły z jakimi do mnie przychodzą klienci co rusz mnie zaskakują.

Zdarzyło mi się przygotowywać personalizowany notes dla stolarza, albo specjalny notes dla dziewczynki, która marzy o byciu projektantką mody (na kartach nadrukowane były sylwetki do projektowania).
Pamiętnik  z życiowymi mottami, czy notes z rysunkami koni dla miłośniczki tych zwierząt.

 

Kiedyś wykonałam album, który mama zamówiła po urodzeniu syna. Był w nim rozdział wszystkich pierwszych razów (pierwszy ząbek, krok, randka, wyjście do kina etc). Ten album uzupełniany co rok miał być prezentem dla syna na 18 urodziny. A inna mama kupiła przepiśniki, każdy z imieniem jednej z córek, żeby uzupełnione potem rodzinnymi przepisami przekazać im w prezencie.

personalizowany album

Słowem ile ludzi, tyle pomysłów do realizacji…  A ja jestem tu po to, żeby Wam takie wyjątkowe rzeczy robić. Więc wymyślajcie, piszcie, a ja będę robić 🙂

ściskam

Milena